Skip to content

Voxie Tactics ve Voxel Token Nedir?

  Voxies Tactics (Voxel), blockchain üzerine kurulu üç boyutlu ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz bir strateji tabanlı bir oyundur. Voxies oyununun oynanışı klasik RPG tabanlı oyunlar ile benzerdir. Ancak buradaki en temel fark oyunun blockchain tabanlı olması ve takım tabanlı bir taktik oyun olarak, oyuncular oyundaki birden fazla karakteri kontrol edebilir ve her karakter, doğrudan NFT’lere ait olan veya oyun tarafından oynaması ücretsiz oyuncular için sağlanan Voxies ile temsil edilebilir. Oyuncuların oyunu oynaması için herhnagi bir kripto para birimi veya NFT sahibi olmalarına gerek yoktur. Oyuncular oyun içi aktiviteler ile birlikte Voxie token kazanabilmektedirler.Voxel token oyun içi optimizasyonu sağlamak amacıyla, yeni zırh, silah veya oyun içi item alınması için kullanılması planmaktadır. Voxel token ayrıca oyun içinde belirli görevleri yerine getirdikten sonra kazanilabilmektedir. Örnek vermek gerekirse her savaş sonrası oyuncu Voxel token ve savaş içerisindeki başarısına göre NFT  ile ödüllendirelecektir.

  Voxie Tactics Oyunu

  Oyun içerisinde oyuncular itemlerini (karakter, ekipman ve NFT vs) oyun içerisinde alıp satabilmektedirler. Oyuncular, oyun içi itemlerin etkinliğini ve nadirliğini artıran öğelerini geliştirmek için oyunların farklı öğelerini birleştirebilecekler. Oyun, 2 temel oyun modu içeriyor – Keşif ve Savaş, ayrıca herhangi bir RPG’de bekleyeceğiniz birçok yardımcı oyun mekaniğinide içeriyor.

  Keşif modu oyunculara hikaye tabanı üzerinden oyuncuların Voxies Tactics dünyasını özgürce keşfetmesine ve oyun dünyasını keşfederken birçok farklı macera deneyimiyle karşılaşmasına izin vererek, hikaye odaklı bir deneyim sunmaktadır. Oyunu oynarken keşfedebileceğiniz birçok gizli süpriz ve oyun dünyası içerisinde karşılaşacağınız farklı sorunları oyun içerisinde çözmenin bir çok farklı yolu olduğunuzu keşfetmenizi sağlar.

  Savaş modu ise belirli bir savaş alanında gerçekleşecek olup 3 boyutlu bir taban üzerinde oyuncuların diğer oyuncular ile karşılaşıp düşmalarını yenip oyun içerisinde ödül kazanmalarını sağlamaktadır. Oyunun oynanışı oyun zekasının giderek zorlaşacağı ancak yeni başlayan oyuncuları bunaltmamak adına basitten zora olacak şekilde belirlenecektir. Oyuncular 2 ile 7 kişi arasında değişen gruplar ile PVP modlarda canavarlar, oyun içi karakterler ve diğer oyuncular ile savaşabilmektedirler.

  Voxel Token

  Voxel Token (VOXEL) ERC-20 tabanlı bir tokendır. Yukarıda da belirttiğim gibi oyuncular Voxies Tactics oyununu çeşitli oyun modlarında oynayarak VOXEL Token kazanabilmektedirler. VOXEL token sahipleri oyun içi pazarından zırh, silah ve diğer oyun içi itemleri satın alabilirler. Oyuncular VOXEL token ile oyun içi itemlerini üretebilirler. Tokenomics’e baktığımızda toplam 300 milyon adet VOXEL token yaratılacak ve bu tokenlar aşağıdaki tablodaki gibi zaman içerisinde dağıtılacaktır.

  Play-to-Earn kısmında yukarıda da bahsettiğim gibi oyuncular oyunu oynayarak ve görevleri yerine getirerek token kazabilecekler. NFT tarafında ise erken destekcileri ödüllendirmek amacıyla dağıtılacaktır.

  Binance bugün itibari ile yaptığı açıklamada 25. Launchpad projesi olarak Voxies (VOXEL) projesini açıkladı. Daha önceki Binance Launchpad projelerinde de olduğu gibi kullanıcıların BNB bakiyesi ile katılacağı launchpad kapsamında toplam 30 milyon adet VOXEL token 0,2 USD sabit fiyat ile satışa sunulacaktır. Kullanıcı başı maximum 75 bin adet VOXEL token adeti olan launchpad’in detaylarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Binance Launchpad hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

  Eğer hala Binance hesabınız yok ise her işlemde ömür boyu %10 komisyon indirimi kazanmak için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

  Voxies Whitepaper’ına buradan ve sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

  1 thought on “Voxie Tactics ve Voxel Token Nedir?”

  1. Pingback: Kripto Para & Blockchain Gazetesi 4 – FİNANS & KRİPTO ATLASI

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *