Press "Enter" to skip to content

Kripto Para & Blockchain Gazetesi

Geçtiğimiz 15-20 kasım haftasından kripto ve blockchain ile ilgili derleğimiz haberlerden oluşan Kripto Para & Blockchain Gazetesi ile karşınızdayım.

Bu haftaya başlarken bizi en çok heyecanlandıran konu başlığı Bitcoin’de pazartesi gerçekleşen şimdiye kadar yapılmış en önemli yazılım güncelleştirmesi olan Taproot aktif edildi. Yine haftanın ilk günü ParaSwap daha önceden platformunu kullanan ve belirli kriterleri yerine getiren kullancılarına airdrop yaptı. Haftanın ilerleyen günlerinde Binance CEO’su CZ, servetinin %90 – %99’unu bağışlayabileceğini açıkladı.

BD tarafından ise BitConnect’in çökmesi sonucu devletin elinde geçen 56 milyon USD değerindeki kripto parayı satacağını duyurdu. Perşembe günü ise Metamask tarafından yapılan açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayınının 21 milyona ulaştığını belirtti. Bu haftanın Taproot güncellemsinden sonraki en büyük haber başlığı ise Twitter ve Square CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey uzun süredir planladığı merkeziyetsiz Bitcoin borsası tbDEX’in Whitepaper’ını paylaştı.

Whitepaper’ı okumak ve incelemek için tıklayınız.

Bu hafta geneline baktığımızda Bitcoin Ethereum için satılıcı bir hafta oldu. Haftaya 64300 dolar seviyelerinden başlayan Bitcoin yüzde 10’luk düşüş ile birlikte 57500 seviyelerinde bulunmaktadır. Etherum ise 4560 seviyesinden başladığı haftayı yüzde 8’lik düşüş ile 4290 seviyesinden kapatmaya hazırlanıyor. İlk 20’deki coinlere baktığımızda bu haftayı sadece, yüzde 29 artış ile CRO ve yüzde 27 artış ile AVAX pozitif kapatmaya hazırlanıyor. İlk 100’deki coinlerde ise en çok yükselen ve düşenler şöyle;

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.