Skip to content

Imperium Empires (IME) Nedir ?

  Imperium Empires (IME), Avalanche zinciri üzerinde çalışan dünyanın ilk GameFi 2.0 olma özelliğine sahip bir metaverse projesidir. Imperium Empires PvP oyunlar aracığıyla NFT yakması ve oyuncuları DeFi ile buluşturması ile birlikte deflasyonist bir tokenomics yapısına sahiptir. Imperium dünyası TPP oyun modeli ile PvE ve PvP modları ile oyuncuların klanlara katılmasını sağladığı bir oyundur. Imperium Empires blockchain dünyasındaki oyunların ana  sorunları olan;

  • Düşük kaliteli grafikler ve sınırlı oyun
  • Hiperenflasyonist ve sürdürülemez tokenomicsler
  • DeFi ile entagrasyonun eksikliği
  • Klan tabanlı oyun eksikliği

  gibi problemlere çözüm getirmeyi amaçlamaktadır. Imperium Empires AAA katile bir metaverse üzerine inşa edilmiş bir oyun dinamiği ile oyunculara ve geliştiricilere olanak sağlamaktadır. Imperium Empires, oyuncuların gönüllü olarak girdiği PvP bölgelerinde NFT’lerin (örneğin uzay gemileri) hasar görebileceği veya yok edilebileceği benzersiz bir NFT yakma mekanizması kurgulamştır. Team-to-Earn mantığı ile çalışan oyun bu alana takım halinde oyna kazan modeli getirerek ekosisteme farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

  Imperium Empires oynadıkça kazan (play-to-earn) mekanizmasını 3 ana baçlık altında toplamıştır. 2 adet ayrı token mekaniklerinden oluşan oyunda ilk token IME sabit bir arza sahip ve yönetişim tokenıdır. IMC ise sınırsız arza sahip ve oyun içerisinde kullanılan bir para birimi olacaktır. PvE mekanizmasında ise asteroit madenciliği, malzeme taşımacılığı, işbirliği misyonları ve daha fazlası ile ödüllerin çoğu IMC olarak dağıtılacaktır. PvP mekanizmasında ise oyuncular, Imperium Empires içerisinde çeşitli bölgelerin kontrolünü ele geçirerek, diğer oyuncuların gemilerini yok ederek ve yağmalayarak klan turnuvalarında sezonluk ödüller için rekabet ederler bu alanda dağıtılacak ödüllerin çoğu IME olacaktır.

  Imperium Empires oynanış açısından 3 ana bölgeden oluşmaktadır. Safe Zone, War Zone ve Combat Zone. İsimlerinden de anlaşılacığı üzere Safe Zone yeni başlayan kullanıcılar için oyunu öğrenebilecekleri güvenli bir bölge olacaktır. War Zone ise bütün uzay gemilerinin birbirleri ile savaşabilecekleri ve bu savaş sonucunda yenilen tarfafın savaş gemisi ve bütün ekipmanlarının yok edilebileceği bir oyun alanı olarak tanımlanmaktadır. Combat Zone ise daha çok iş birliği ile yönetilen ve bu alanda savaş gemileri tamamiyle yok edilmez sadece etkisiz hale getirilebilir. Ancak savaş gemisinin ekipmanları tamiyle yok edilebilir.

  IME token metriklerini incelediğimizde, toplam arz  10 milyar adet ile sınırlandırılmıştır. Bu arzın yüzde 45’lik kısmı play-to-earn ve staking ödülleri için, yüzde 2,22 kısım halka açık satış, yüzde 10’luk kısım likidite, yüzde 20’lik kısım takım ve danışmanlar, yüzde 16,34’lük kısım topluluk ve yüzde 6,44’lük kısım ise tohum ve stratejik yatırımlar için ayrılmıştır.

  IME Token Dağılımı

  Imperium Empires projesi Avalaunch üzerinden 0,0045 dolar fiyatı üzerinden toplam 1 milyon dolarlık fon topladı.

  Impereim Empries Whitepaper’ı okumak için tıklayınız.

  Impereium Empires sitesini incelemek için tıklayınız.

  1 thought on “Imperium Empires (IME) Nedir ?”

  1. Pingback: Kripto Para & Blockchain Gazetesi 5 – FİNANS & KRİPTO ATLASI

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *