Ocak 2021 Portföy Durumu

Herkese merhaba, en son kasım ayında paylaştığım portföy durumunu şimdi güncelleyerek tekrardan paylaşıyorum. İlk olarak kasım ayından ocak ayına kadar olan sürede neler yaptığımdan bahsedeyim. Kasım ayında portföyün yüzde 5’lik kısmı kripto paralarda idi. bu süre zarfında kripto piyasasındaki hareketler hızlı idi ve bolca arbitraj imkanı doğdu. Son durumda portföy dağılımım şu şekilde;

Yüzde 27’lik kripto para portföyümde kasım ayında da taşıdığım STX ve CRO sabit yerlerini korumaktalar. Geriye kalan kısımı USDT olarak tutmaktayım.

Hisse senedi tarafı ise;

Kasım ayında elimde bulunan TKFEN, HEKTS ve VESTL hisselerini ederlerine geldiğini düşündüğüm için sattım ve onların yerlerine daha ucuz bulduğum bir sepet yarattım. Yine bu sepette ederine geldiğini düşündüğüm hisseleri satıp yerine daha ucuz hisseler almayı planlıyorum. Kasım ayından şu anki portföy durumuma kadarki getiri oranım ise %145,03 olarak hesapladım. Bunda kripto paralarda yaptığım arbitrajın etkisi büyük. Son olarak portföy durumu paylaşımlarım 3 aylık olarak yapmayı planladım. Çünkü her ay düzenli olarak yapmak benim için aşırı yorucu ve vakit kaybı olarak görüyorum. Bir değer yatırımcısı olarak hisselerin bügünden yarına artışlarından ziyade ederlerine gelmelerini beklemekteyim.